Trnavské nikomu nepatriace depo

Autor: Helmut Posch | 9.9.2019 o 8:02 | (upravené 10.9.2019 o 11:06) Karma článku: 10,06 | Prečítané:  5488x

V Trnave ešte stále stojí niekedy výnimočné vlakové depo. My sme sa naň boli pozrieť, no dnes tu nachádzame už iba ruiny ako z apokalyptického filmu.

Založili ho ešte v roku 1959, svoj vrchol fungovania prežilo v deväťdesiatych rokoch, keď zamestnávalo skoro tristo ľudí.

Depo slúžilo na opravu rušňov, údržbu a čistenie pantografových súprav a rušňovodiči tam mali svoje bývanie.

Tesne pred rozdelením železníc depo inovovali a zakryli 115 metrov dlhú kolaj.

Pantografové súpravy sa mohli udržiavať a opravovať pod strechou. Svojho času bolo rušňové depo v Trnave jediným, kde sa dali pod strechou opravovať aj dlhšie súpravy.

Rozdelenie železníc a úpadok železničnej dopravy spôsobil rýchly koniec depa. Dnes sa ŽSR, Cargo a ZSSK neviedia dohodnúť, komu ruiny patria. Depo preto ostáva opustené aj naďalej.

Takto vyzeralo ešte počas jeho fungovania na prelome milénia.

Čo sme v areáli depa našli my, si môžete pozrieť na nasledujúcich okomentovaných fotografiách.

Ak ťa tento blog zaujal, odporúčam ti aj blog o našej návšteve cintorínu vlakov v Budapešti, ktorá bola plná adrenalínu.

 

Ak chceš viac obrázkov, videií a informácií, ktoré sa do blogu nedostali, sleduj moju Facebook stránku na https://www.facebook.com/helmutravel/.

 

Zdroj faktografických informácii: https://mytrnava.sme.sk/c/7028780/kedysi-tam-pracovalo-tristo-ludi-dnes-su-z-trnavskeho-depa-iba-ruiny.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?